Home » Освітній Хакатон

Освітній Хакатон

Освітній хакатон

“Права та можливості студентів в НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”

Реалізація конкретного права людини повинна розпочинатися саме зі знання та розуміння цього права та можливостей його реалізації суб’єктом права, тим, кому воно належить. А отже, ваше право на вищу освіту тільки тоді буде реалізовано успішно, якщо ви будете знайти як його реалізувати. Саме донесення до широкого загалу змісту даного права, конкретних його проявів, особливостей його гарантування та захисту і є основним завданням “Освітнього хакатону “Права та можливості студентів в НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”.

Освітній хакатон “Права та можливості студентів в НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”, призначений для вирішення суспільно-значимої цілі – ознайомлення студентів НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського” з їх правами та можливостями в нашому університеті. Результатом хакатону буде готовий до запуску мінімальний життєздатний продукт, який організатори хакатону, розробники проекту, спонсори та ГО “Освіта змін” зможуть реалізувати на протязі піврічного терміну.

Цілі хакатону

 1. Знайомство. Хакатон – це майданчик зустрічі дизайнерів, розробників та інших фахівців, де вони можуть познайомитися один з одним, обмінятися знаннями та ідеями або придумати спільний проект, над яким працюватимуть надалі.
 2. Формування спільноти. Хакатони допомагають створювати мережі талановитих і активних людей, зацікавлених в якій-небудь темі або проблемі.
 3. Креативний процес роботи і колаборація. На Хакатони у учасників є унікальна можливість попрацювати у вільному, зручному для них форматі, з фахівцями з тих областей, з якими вони, можливо, ніколи не перетиналися.
 4. Нові знання. Формат Хакатона передбачає, що учасники постійно стикаються з тими завданнями, з якими вони не стикалися раніше. Відповідно, навчання новому на Хакатоні відбувається дуже швидко, і отримані знання тут же можна використовувати на практиці. Крім того, навколо знаходиться багато людей, які можуть допомогти. Наприклад, людина, що знаходиться поруч, може за 10 хвилин пояснити щось, що вимагало б перегляду цілого відеокурсу.
 5. Показ таланту. Для учасників хакатон – це можливість показати, наскільки хороші вони фахівці.
 6. Реалізація нових ідей. Будучи свого роду майданчиком для експериментів, хакатон дозволяє придумувати і реалізовувати абсолютно нові ідеї та проекти.
 7. Сцена соціальних проектів. Для компаній, громадських організацій та державних органів хакатони можуть бути особливо цікаві тим, що є сценою потенційно успішних стартапів, з якими можна продовжити працювати.

Як це все буде відбуватися

Спочатку створюється команда, яка розробляє чорновий варіант проекту. Команди проходять кілька тренінгів. Потім команди надають чорновий варіант проектів на розгляд експертам до 14 квітня. Кінцевий проект розробляється під час проведення Хакатону 20 квітня, використовуючи допомогу наукових консультантів. Потім відбувається презентація проектів, найкращий проект буде реалізований ГО “Освіта змін”.

Під час розробки необхідно спробувати розкрити наступні питання:

*права студентів та їх реалізація

*захист порушених прав студентів

*взаємодія викладачів зі студентами

*творчість студентів та її правовий захист

*зовнішня взаємодія: роботодавці,  професійні організації

*вплив студентів на адміністраторів вищої освіти

*наукові розробки студентів

*академічна мобільність студентів

Формат проекту

Команди вправі запропонувати будь-який формат реалізації їх проекту. Організатори викладають тільки свої можливі описи варіантів оформлення та майбутньої реалізації проектів. Команди повинні детально(покроково) викласти спосіб реалізації свого проекту та розробити примірник готової продукції проекту.

Приклади оформлення проектів:

*курс відео лекцій

*методичні рекомендації

*буклет в графічному редакторі

*тренінг/курс тренінгів

*банер, листівки

*презентаційні матеріали

Приклади способів реалізації:

*викладення матеріалів на онлайн-платформах

*розповсюдження буклетів, листівок серед студентів

*розповсюдження матеріалів через соціальні мережі

*впровадження проекту в процес навчання студентів

*проведення тренінгів, майстер-класів, шкіл

*організація через роботу державних органів чи громадських організацій

Команди можуть обирати один або декілька способів або пропонувати свої.

Вимоги до команди

Команда хакатону складається з 4-5 осіб, капітану команди та наукового консультанту команди (науковий консультант за вибором або надається оргкомітетом, або обирається самостійно). Команда повинна зареєструватись у секретаря оргкомітету до 3 квітня. Тренінги для команд плануються 1 раз на тиждень до початку хакатону.

Наші наукові консультанти:

 • д.ю.н., професор, завідувач кафедри адміністративного та господарського права Кравчук Олексій Олегович
 • заступник декана з навчально-виховної роботи ФСП, к.ю.н., доцент, Попов Костянтин Леонідович
 • заступник голови профкому студентів КПІ по соціальному та правовому захисту студентів – Пряміцин Кирило Юрійович
 • к.філос.н, викладач кафедри філософії, співзасновник ГО “Освіта змін” Стецюра Катерина Олександрівна
 • викладач кафедри публічного права, керівник наукового гуртка “Творча лабораторія законодавства”, співзасновник ГО “Освіта змін” Пряміцин Вячеслав Юрійович

Проведення хакатону

Дата: 20 квітня 2017 року 14-00 – 20-00

Місце: 322 кабінет 19 корпусу

Контактні дані:

Вячеслав Юрійович Пряміцин

Email: pryamitsyn1@mail.ru

Тел.: +38 063 115 73 91

Сайт: tdp.kpi.ua

Партнери

Громадська організація “Освітня лабораторія “Ініціатори Змін””

Ліга Студентів Асоціації правників України

Первинна профспілкова організація студентів КПІ ім. І. Сікорського

ТОВ Флоріна